Czcionka:
Kontrast:
Utwórz konto
Serwis informacyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

Możliwości inwestycyjne

4Buildings. Pierwsza tej skali debata o przyszłości budownictwa.

Data dodania: 07.11.2019

PTWP S.A.

4Buildings to nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i krok w kierunku zrównoważonego budownictwa przyszłości. Przez trzy dni (15-17 listopada 2019 r.) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, producenci i dystrybutorzy, liderzy nowatorskich rozwiązań oraz eksperci, będą prezentować najnowsze rozwiązania w branży budowlanej i dyskutować o tym, jak rozwijać swój biznes i budować nowocześnie, z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju i z korzyścią dla społeczeństwa.

4Buildings rozpocznie się 15 listopada 2019 r. dniem dla profesjonalistów. Właściciele firm budowlanych, liderzy nowatorskich rozwiązań, producenci, dostawcy, architekci, inwestorzy, deweloperzy, władze samorządowe, ustawodawcy oraz eksperci z Polski i świata spotkają się w jednym miejscu, by rozmawiać o tym, jak budować w sposób zrównoważony, w jaki sposób wykorzystać nowatorskie technologie budowlane i energię odnawialną oraz tworzyć w budynkach warunki do lepszego życia i pracy.

W pierwszym dniu 4Buildings odbędzie się 17 sesji tematycznych. Konferencja obejmuje zakresem cztery najważniejsze trendy w budownictwie XXI wieku: odnawialne źródła energii (GoGreen), zrównoważone budownictwo (NoWaste), nowe technologie (InTech) oraz inteligentne rozwiązania w budynkach (BeSmart).

16 i 17 listopada br. 4Buildings przyjmie formułę dni otwartych dla entuzjastów nowinek i ekologicznych trendów w budownictwie. Odbędą się prezentacje, debaty oraz warsztaty. Ich uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in.: jak usprawnić procesy realizacji inwestycji, przebudować stary budynek w energooszczędny i ekologiczny dom przyszłości oraz zbudować dom niskoemisyjny, poznać najmodniejsze projekty domów, najbardziej ekologiczne budynki na świecie, a także eko-domy czy domy z drewna. Na uczestników 4Buildings czekają także bezpłatne konsultacje i porady architektów, w tym architektów zieleni oraz ekspertów z firm wykonawczych i instalacyjnych.

Na 4Buildings obecne będą firmy budowlane, wykonawcy, deweloperzy i inwestorzy, zarządcy nieruchomości, zarządzający infrastrukturą drogową, kolejową, wodną, techniczną, firmy wykończeniowe, grupy zakupowe, kupcy, projektanci i architekci, producenci i dostawcy materiałów budowlanych i technologii, urbaniści, administracja rządowa i samorządy, producenci i dostawcy usług oraz sieci handlowe.
– Ponad 5 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, ponad 70 ekspozycji, stoiska firm, wystawy, strefy porad, stoiska konsultacyjne, prezentacje, warsztaty, strefa zieleni, strefa innowacji – 4Buildings to zdecydowanie więcej niż targi budowlane. To wyselekcjonowana oferta zaawansowanych technologicznie rozwiązań dla budownictwa, a także międzynarodowa, interdyscyplinarna platforma wymiany wiedzy, idei oraz najlepszych globalnych doświadczeń – mówią Małgorzata Burzec-Lewandowska i Robert Posytek, redaktorzy merytoryczni 4Buildings. – To także okazja do nawiązania kontaktów oraz wymiany wzajemnych doświadczeń w branży. I wreszcie, dla każdego z nas, zestaw inspiracji i praktycznych porad – dodają.

Wydarzeniu towarzyszy konkurs 4 Buildings Awards 2019, w którym wyróżnione zostaną postępowe inwestycje, nowatorskie technologie oraz ludzie z wizją. Ideą konkursu jest promowanie nowoczesnego budownictwa, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas wieczornej gali 15 listopada br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Organizatorem 4Buildings jest Grupa PTWP, wydawca branżowych magazynów i portali oraz organizator kongresów, konferencji, imprez targowych, seminariów i szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym w Katowicach oraz 4 Design Days – największego w tej części Europy wydarzenia rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa.

Źródło: PTWP S.A.


Chcesz być na bieżąco? Załóż konto w serwisie.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej