Czcionka:
Kontrast:
Utwórz konto
Serwis informacyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

Pozostałe wsparcie

konferencja "W kierunku zielonej gospodarki - wymiana doświadczeń między europejskimi regionami górniczymi"

Data dodania: 12.12.2019

Województwo śląskie jest największym regionem górniczym w Unii Europejskiej zamieszkałym przez 4,5 mln osób. Jak wiele europejskich regionów węglowych, aby nie pozostać w tyle za "zieloną zmianą", Śląsk musi szybko przekształcić swoją gospodarkę w nowy poziom innowacyjności i gospodarki opartej na integracji społecznej. W regionie śląskim wyzwania regionów węglowych i węglonośnych całej Unii Europejskiej skupiają się jak gdyby w obiektywie.

W czasie, gdy tworzona jest nowa wizja Europy neutralnej pod względem klimatycznym, konferencja ustali trendy na nadchodzące lata, skupiając kluczowych decydentów politycznych i zainteresowane strony w celu przedyskutowania, w jaki sposób ambitne cele można osiągnąć we współpracy i sprawiedliwy sposób przy wsparciu Unii Europejskiej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27–28 stycznia 2020 r. w Katowicach i zgromadzi doświadczenia i najlepsze praktyki z regionów górniczych całej Europy, stanowiąc forum wymiany pomysłów i poszukiwania rozwiązań dla decydentów, interesariuszy i partnerów z 41 regionów węglowych UE, Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, Europejskiego Komitetu Regionów, Sekretariatu Platformy Transformacji Regionów Górniczych, przedstawicieli rządów krajowych, władz regionalnych i lokalnych, organizacji pozarządowych i związków zawodowych. 


Aby wzmocnić przesłanie, konferencja odbędzie się w obiektach Strefy Kultury w Katowicach, jednego z najlepszych i najbardziej udanych przykładów rewitalizacji obszaru pogórniczego, uznanego symbolu transformacji Śląska i wkładu Unii Europejskiej poprzez Politykę Spójności w tworzenie fundamentów pod bardziej innowacyjną i zrównoważoną przyszłość regionu. W Strefie Kultury odbyło się już wiele międzynarodowych wydarzeń, w tym Szczyt Klimatyczny COP 24.


Program oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie ecosilesia.slaskie.pl

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego


Chcesz być na bieżąco? Załóż konto w serwisie.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej