Czcionka:
Kontrast:
Utwórz konto
Serwis informacyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

Szkolenia

Polski Fundusz Rozwoju, Google i Województwo Śląskie zapraszają na bezpłatne warsztaty dla przyszłych innowatorów.

Data dodania: 05.11.2019

Google

Jak stworzyć innowacyjny biznes oparty o realizację określonych potrzeb użytkowników - można się będzie dowiedzieć na Stadionie Śląskiem podczas warsztatów „Projektanci Innowacji PFR” organizowanych wspólnie przez Google i Polski Fundusz Rozwoju przy wsparciu Województwa Śląskiego.

27 listopada 2019 w Chorzowie na Stadionie Śląskim odbywać się będą bezpłatne warsztaty, na których wykwalifikowani trenerzy będą uczyć kreatywnego myślenia i tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Zorganizują je i sfinansują: Polski Fundusz Rozwoju (PFR), Google oraz Województwo Śląskie. Warsztaty są przeznaczone w szczególności dla Partnerów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w województwie śląskim.

Program ma wspierać rozwój ekosystemu innowacji w naszym kraju poprzez tworzenie

i rozwijanie umiejętności miękkich szczególnie wśród młodych osób, które jeszcze się uczą lub właśnie wchodzą na rynek pracy.

Projektanci Innowacji PFR - dla kogo jest ten program?

Na warsztatach będzie można m.in. zapoznać się z metodą design thinking. Jak tłumaczą organizatorzy, design thinking to usystematyzowany proces rozwoju pomysłu od początkowej idei do stworzenia prototypu.

Podczas warsztatów trenerzy pokażą jak zidentyfikować realne problemy użytkowników, tworzyć radykalnie innowacyjne rozwiązania i testować stworzone koncepcje produktów i usług.

Google chce w ten sposób nie tylko dzielić się doświadczeniem i metodami stosowanymi w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań i technologii, ale również pokazać jak w praktyce wykorzystać tę metodologię.

W pierwszej edycji „Projektantów Innowacji PFR” w warsztatach wzięło udział blisko 1300 osób. Wiele z nich stworzyło prototypy swoich produktów, które w przyszłości zamierzają wprowadzić na rynek, a aż 9 proc. uczestników założyło swój startup.


Zainteresowani warsztatami w Chorzowie mogą rejestrować się pod tym linkiemChcesz być na bieżąco? Załóż konto w serwisie.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej